Masarykuv okruh II / Masaryk Circuit No. 2
Posted by: Groundspeak Regular Member Fretaci
N 49° 11.525 E 016° 32.323
33U E 612110 N 5449948
Quick Description: The ancient Brno Masaryk Circuit caches and waymarks series
Location: Jihomoravský kraj, Czechia
Date Posted: 6/20/2006 2:44:18 PM
Waymark Code: WMFB7
Published By: Groundspeak Charter Member mtn-man
Views: 322

Long Description:

The WebCam waymark on 49°11.525N, 016°32.323E


Další díl v sérii cachí venovaných puvodnímu brnenskému Masarykovu okruhu. Tentokrát jako waymark. Pár zajímavostí na toto téma se doctete v zadání cache Masarykuv okruh I a Masarykuv okruh III (zatím neaktivní).
K této lokaci by se dalo podotknout, že kohoutovické serpentiny byly pochopitelne považovány za mimorádné místo ke sledování závodu. Predstavte si zde dravou formuli se smeckou pronásledovatelu... Svezte se autobusem o zastávku výš a zase zpet (ono stací udelat i par kroku po silnici smerem do kopce), a pochopíte.
Skoda toho okolí. Blízké paneláky byly postaveny v sedmdesátých letech (jako první v sídlišti), kdy už Velká cena netáhla tak, jako drív. Dalo by se ríct, že šlo o neúspešný pokus o zatraktivnení místa :o). Myšlenka dvanáctipatrových tribun je jiste zajímavá, ale kouzlu závodní trate proplétající se mezi prastarými domky se nic vyrovnat nemuže. Kam se hrabe Monako! Pokusíme se casem dodat nejakou tu archívní fotografii.

***

Tato záležitost se rekrutuje z pomerne vzácné kategorie WebCam cache, nyní WebCam waymark (alespon v Brne je toho druhu historicky první), která je založena na provozu verejné webové kamery. Waymark ulovíte tak, že se dostavíte na místo zhruba dané souradnicemi (v podstate jakékoli v záberu kamery) a zajistíte si típnutí aktuálního obrázku z internetu – pochopitelne tak, abyste tam byli. Následne zalogujete nález a k zápisu pripojíte típnutý obrázek. To je bezpodmínecne nutné pro uznání nálezu, nebot tento obrázek v podstate nahrazuje standardní zápis do logbooku cache! To ale není vše. Sranda muší bejt, procež je bezpodmínecne nutné, abyste na obrázku zretelne zaujímali pozici nejakého písmene. Fantazii se meze nekladou, pouze se neuznává kapitálka I.

Jak típnout obrázek z internetu? Nekdo má po ruce prenosné pripojení a dokáže to sám, nekdo má prítele na telefonu, který mu pomuže. Možná to jde i jinak: leccos se dozvíte ve fórech, napr. zde ci zde. Autorský tým nicméne doporucuje první dva zpusoby. Upozornení: kamera je sice spolehlivá, ale samozrejme se muže obcas stát, že nebude funkcní, rozumej onlajn. V tom prípade máte smulu a nezbývá, než se o ulovení pokusit jindy. Abyste nebyli zklamáni, stránky pro jistotu zkontrolujte dríve, než se vydáte na cestu.

Frekvence snímání kamery a zverejnování obrázku je naprosto ideální, tedy neautomatická, rucní. Stací stisknout tlacítko F5.

A nyní to nejduležitejší:
Obrázek z príslušné webové kamery naleznete na adrese http://i-tech.cz/WebCam.

***

The webcam is located in the center of Brno quarter Kohoutovice. The webcam shows the part of the ancient Masaryk Circuit, the famous race of F1 Championship.

Go to the coordinates above and stand there. Call your friend and get him to access the webcam on the Net at http://i-tech.cz/WebCam. All he has to do is to navigate you to the best position and to take a snapshot. The on-line picture is not refreshing automatically, so press the button F5.

Don't forget! Upload the picture to your visit log! Only this way is correct for validate your visit. For clear identification of your figure/team by WebCam is necessary to create the extraordinary position that indicate some letter from alphabet (excl. the letter I, of course).
Public or Private?: Public

Web Site URL: [Web Link]

Visit Instructions:
Updated October 3, 2011:

Your log needs to include a picture taken from the web camera with you in the field of vision. You may need to recruit some help from someone else on a computer while you are at the web camera.
Search for...
Geocaching.com Google Map
Google Maps
MapQuest
Bing Maps
Nearest Waymarks
Nearest Web Cameras
Nearest Geocaches
Nearest Benchmarks
Create a scavenger hunt using this waymark as the center point
Recent Visits/Logs:
Date Logged Log  
Olii05 visited Masarykuv okruh II / Masaryk Circuit No. 2 3/14/2015 Olii05 visited it
GEO-VLK visited Masarykuv okruh II / Masaryk Circuit No. 2 3/23/2011 GEO-VLK visited it
Mark1962 wrote comment for Masarykuv okruh II / Masaryk Circuit No. 2 12/25/2008 Mark1962 wrote comment for it
maros251 visited Masarykuv okruh II / Masaryk Circuit No. 2 8/29/2006 maros251 visited it

View all visits/logs